Valilik Fuar İçin Üst Geçidin Yarısını Kaldırmış!

Rauf Orbay Caddesi’nde bulunan üst geçidin bir bölümü eksik olduğu için yayalar karşıdan karşıya geçerken büyük tehlike yaşıyor. Yakınında Baruthane Millet Bahçesi Parkı, hastane ve alışveriş merkezi gibi birçok önemli mekan bulunan bölgede yaya geçidi, trafik ışığı veya alt geçit de bulunmaması sorunu daha da büyütüyor.

Hızla akan araçlar arasında karşıya geçmeye çalışan yayalar, kaza riski ile karşı karşıya kalıyor. Bazı yayalar bu riskten dolayı karşıya geçmekten vazgeçiyor.

Emekli Erdal Karakoca “Karşıya geçebileceğiniz yer buradan 10-15 dakika yürüme mesafesinde. Buradan karşıya geçmek imkansız. Arabalar saniyede bir geçiyor. Gençler belki geçebilir ama bu da tehlikeli” dedi.

Gökhan Yeterli “Üst geçidi kaldırmışlar. Yaya geçidi ve ışıkların olması gerekiyor. Bu durum kesinlikle tehlike oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından üst geçide “Üst geçitleri yeniliyoruz, engellilerin kullanımı için uygun hale geçiriyoruz” yazısı konuldu.

İSTANBUL VALİLİĞİ TARAFINDAN KALDIRILDI

İBB’den yapılan açıklamada, üst geçidin İstanbul Valiliği tarafından Şubat ayındaki yat fuarı için kaldırıldığı ifade edildi. İBB, çalışmaların yakın zamanda başlayacağını belirterek 1 haftada tamamlanacağını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x